AMERICAN TOP TEAM

        MMA ; temelinde bireysel bir spor olmasına karşın , bu sporla uğraşan dövüşçülerin arkasında çok önemli antrenman ekipleri bulunur . Bu ekiplerin arasında kuşkusuz en büyük ekiplerden biri American Top Team’dir.Bu takımla çalışan dövüşçülerin kariyerleri önemli derecede bir sıçrayış yaşamıştır.

       Bu takımı diğer takımlardan ayıran en önemli özellik ; rakiplerine özel geliştirilen oyun taktikleridir.Bu taktiklerin en akılda kalanı ise Jorge Masvidal’in Ben Askren karşısındaki uçan dizidir.

        Aslında bu diz bile bu takımın rakibe ne kadar önem verdiğinin bir göstergesi. Ancak bu takımın önemi bundan ibaret değil.Çalışma disipliniyle de öne çıkan ATT , 2016 – 2017 ve 2018 yıllarında en iyi MMA takımı ödülünü almayı başardı. Sporcularının bir çoğu şampiyonluk kemeri kazanan takımın başarıları bununla da sınırlı kalmıyor. Dövüş gecelerinde nakavt ve submission bonuslarını da toplamayı başarıyorlar. Sadece UFC’de değil Bellator , Rizin , One Championship gibi önemli dövüş organizasyonlarında da şampiyonlar çıkaran American Top Team için Joe Rogan : ‘’ Bence ülkedeki en iyi MMA kampı ‘’ ifadelerini kullanmıştır.

        Geçmişte Kimbo Slice gibi bir efsaneye çalışma imkanı sağlayan salonda şu sıralarda Jorge Masvidal, Colby Covington, Tyron Woodley, Dustin Poirier,Yoel Romero, Junior Dos Santos, Douglas Lima gibi özel isimler antrenmanlarını bu takımda sürdürüyor.Kadınlarda ise  GOAT olarak nitelendirilen Amanda Nunes’in yanı sıra Joanna Jedrzejczyk , Amanda Ribas gibi özel isimler çalışıyor.

      Takımda çalışan diğer önemli isimler ise şu şekilde :

*Pedro Munhoz          *Marlon Moraes             *John Lineker         

*Edson Barboza         *Thiago Alves                   *Santiago Ponzibbio

*Thiago Santos           *Ilir Latifi                         *Aleksandar Rakic

*Alexey Oleynik        *Greg Hardy                      *Kayla Harrison

Paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.