Jorge Masvidal’in açıklamaları! Kamaru Usman, Covington’un ATT’den ayrılışı ve daha fazlası.

ESPN MMA’de Ariel Helwani’nin konuğu olan Jorge Masvidal, Kamaru Usman’ın dövüş müzakereleri hakkındaki yorumlarına cevap vererek, Usman’ın asla bir anlaşma imzalamadığını ve çok fazla para istediğini söyledi. “Gamebred”, Nate Diaz yerine Usman’a karşı bir savaşı tercih edeceğini söylüyor, ancak 11 Temmuz’da geri dönmeyi hedefliyor. Masvidal Colby Covington’un American Top Team’den neden ayrıldığını açıklıyor.

Jorge Masvidal:”Kamaru bizim maçımız için delice bir para istiyor. Üstelik 2019’daki en düşük ppv’leri satmasına rağmen. Ben ise en yüksek rakamlara ulaştım. Usman UFC’den aşırı yüksek paralar talep ediyor ancak geçmişte UFC, ppv satamadığı için onu birkaç reddetmişti. UFC, ona talep ettiği paraları vermek istemiyor. Nate ile olan maçımdan önce, Colby birtakım sorunlar çıkarmıştı ve Usman’a benimle maç yapması teklifini götürdüler. 6 hafta olmasına rağmen ben kabul ettim o ise hayır dedi. Nate ”Ben çıkarım.” diyince bu maç gerçekleşti. Çok iyi kartlar altında bile bizi karşı karşıya getirmek için uğraştılar ancak UFC ona hak ettiğini düşündüğü paraları vermedi. Bence haklılar çünkü adam satamıyor. Bu maç olacaktır. Ben bu maçı yapmak istiyorum. Ancak hem o hem de UFC biraz daha zor davranıyorlar. O yüzden bu adam yerine Nate Diaz ile dövüşmeyi tercih ederim. Çünkü sürekli yalan söylüyor. Üstelik Diaz maçını seyirciler de görmek istiyorlar. Bu maçı yapıp sonra Usman ile karşılaşabilirim. Usman ile karşılaşacağız ama onun kurallarına göre değil benim kurallarıma göre olacak. Nisan ve Mayıs gibi biz bu maçı yapabilirdik ancak o sözleşmeyi imzalamadı. O yüzden ben kaçıyormuşum gibi insanlara yalan atmasın. MSG’deki Nate Diaz ile olan maçımda ben Usman ile dövüşeceğimi sanıyordum. Diaz olduğu sonradan ortaya çıktı. O yüzden hiç kıvırmasın. O yüzden diyorum ki, bu sefer maçın ne zaman olacağını ben belirleyeceğim sen değil. Bu maç olacak ancak ben ne zaman dersem o zaman.”

”Usman’ın Conor ile dövüşeceğini de sanmam. Conor’un Gaethje ile dövüşeceğini duydum. Usman ise kimse ile dövüşmeyecektir. Sürekli sorun çıkaran bir adam. Bu adam büyük bir geri zekalı. UFC’yi de suçlayamıyorum çünkü bu seviyelerde, bu adamdan daha düşük ppv satan bir dövüşçü yok. Onun galibiyet sayısı kadar benim nakavtım var, o ne konuşuyor?”

”11 Temmuz’da dövüşeceğim. Rakibim kim olur bilmiyorum. Nate Diaz dövüşmek ister diye düşünüyorum,bununla ilgili bir problem çıkartmaz. Usman ise absürt paralar istediği için dövüşmek istemeyebilir. Anlaşmaya varırlarsa rakibim o da olabilir.”

”Colby Covington ATT’de kendisini güvende hissetmediği için tüydü. Burası hepimizin yuvası gibi gördüğü bir yer. Burada bir düşmanlık olamazdı. Ne tür bir adam bir kadına, üstelik takım arkadaşına hakaret edebilir ki? Adamı da tabir olsun diye kullanıyorum, adam falan değil. Joanna’ya, Amanda’ya, Dustin’e herkese hakaret ediyordu. Üstelik bunları kimsenin yüzüne karşı diyemediği için milletin arkasından sallıyordu. Kadınlarla dalaştığı için bu salak ppv satacağını falan düşünüyor olabilir. Takımımız ve sporumuz için çok kötü bir örnek. Onun adını web sitemizden kaldırdık, buradaki fotoğraflarını da attık. O hiç varolmamış gibi davranacağız. Onun bu seviyeden eleneceğini düşünüyorum. Artık buralarda tutunamaz. Bir kez daha nakavt olur ve gider. Zayıf bir mentalitesi var. Evimde 8-9 ay kaldı, eli kırıktı ve defalarca kez bırakmayı düşündü. Onu o zaman destekleyen bendim. Woodley’den defalarca kez kaçtı. Ahlaksız ve nankör bir adam.”

”Kasım ayından beri Temmuz’daki dövüş haftasında yapılacak olan karta hazırlanıyorum. Hem mental olarak hem fizik olarak. Gerçek şampiyon benim. 11 Temmuz’da dövüşeceğim. Rakip kim olursa olsun, size şampiyon olduğumu göstereceğim.”

Paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.